Felvételi kisokos: Mi az a kapacitásszám és miért fontos?
A megszokottaktól eltérően idén közzé tették a felvin, hogy összesen hány állami ösztöndíjas férőhely áll a most felvételiző diákok rendelkezésére. Mutatjuk, mit jelent ez.
A megszokottaktól eltérően idén közzé tették a felvin, hogy összesen hány állami ösztöndíjas férőhely áll a most felvételiző diákok rendelkezésére. Mutatjuk, mit jelent ez.
Minimumponthatár, keretszámok, emelt érettségi. Segítünk, hogy eligazodjatok a régi és új szabályok között.
Finoman szólva sem ez volt a legnépszerűbb terület: tavaly 6453 kezdtek el valamilyen pedagógusképzést. Megnéztük, idén hány állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg a pedagógusképzéseken az egyetemek és főiskolák.
Ti is bölcsészképzést jelölnétek meg a felvételi jelentkezési lapon? Mutatjuk, hogy melyik egyetemeken hirdetnek ilyen képzéseket idén, és összesen hány darab állami ösztöndíjas helyre pályázhattok.
A Pécsi Tudományegyetem is ott van a felvételi listátokon? Mutatjuk, hányan kerülhetnek be az egyetemre állami ösztöndíjas formára.
Vidéki orvosi képzéseket vagy pedagógusképzéseket kerestek? Minden évben több ezer leendő hallgató célozza meg a Debreceni Egyetemet - de hányan kerülhetnek be állami ösztöndíjas formára? Íme, az idei számok.
A szegedi intézmény évek óta az egyik legnépszerűbb egyetem a felvételin, megnéztük, idén hányan kerülhetnek be az ösztöndíjas képzéseikre.
Műszaki, informatikai vagy gazdasági képzést választanátok a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen? Mutatjuk, hányan kerülhetnek be az egyetemre állami ösztöndíjas formára.
Minden évben több tízezer felvételiző jelöli meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) valamelyik képzését. De hányan kerülhetnek be állami ösztöndíjas formára? Íme, az idei számok.
Nem verte nagydobra az innovációs minisztérium, de a felvételi tájékoztatóból egyértelműen kiderül: idén nem húznak központi, előzetes ponthatárokat azon a negyven népszerű szakon, amelyeken eddig csak a viszonylag magas pontszámú jelentkezők szerezhettek állami ösztöndíjas helyet. Vannak viszont „keretszámok”: a jelentkezők megnézhetik, a különböző képzési területeken összesen hány államilag támogatott hely van.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.